Kapat

2019 Mazda 3 Tanıtıldı!

Anasayfa
Otomobil 2019 Mazda 3 Tanıtıldı!
2019 Mazda 3 Tanıtıldı! - 3

1920 yılında Jujiro Matsuda tarafından kurulan Japonya merkezli otomobil firması Mazda, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda 2019 model Mazda 3 Sedan ve Mazda 3 Hatchback modellerini tanıttı. Yeni Mazda 3, şirketin Skyactiv-X benzinli motoru teknolojisini kullanan ilk model konumda yer alıyor.

Temmuz 2016 yılında ilk kez satışa sunulan ve Japon markanın kilit modellerinden biri olan Mazda 3, yeniden elden geçirilerek yepyeni özelliklere kavuşturuldu. Şirketin Skyactiv araç mimarisini ve Skyactiv-X adı verilen benzinli motoru kullanan ilk model olan Mazda 3, 1.5 litre, 2.0 lite, 2.5 litre Skyactiv-G benzinli ve 1.8 lite Skyactiv-D dizel motor seçeneklerine sahip.

Sunduğu benzinli ve dizel motor seçeneklerinin yanında M Hybrid adı verilen hafif hibrit sistemini de üzerinde bulunduran Mazda 3, 2019 Mazda CX-5 modelinde kullanılan G-Vectoring Control Plus sistemine de sahip. MacPherson süspansiyon sistemi ve torsiyon çubuğu teknolojisini kullanan otomobil, hızlanma, manevra ve fren esnasında daha etkili olabiliyor.

Yenilenen motor ve donanım seçenekleri ile güvenliğinden ödün vermeyen Mazda 3, kör nokta uyarı sistemi ve ön çapraz trafik alarmı sistemi ile kaza riskini azaltıyor. Otomobil öte yandan Seyir ve trafik destek sistemi ve sürücü gözlem sistemlerine sahip.

Los Angeles Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılan Mazda 3 Sedan ve Mazda 3 Hatchback modellerinin ne zaman satışa sunulacağı ve fiyat bilgisi henüz açıklanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir