Kapat

İnsanlığın Mars’a Gidebilme Olasılığı Açıklandı!

Anasayfa
Uzay Bilimi İnsanlığın Mars’a Gidebilme Olasılığı Açıklandı!
İnsanlığın Mars’a Gidebilme Olasılığı Açıklandı! - 3

Son zamanların popüler girişimcisi Elon Musk, insanlığın Mars`a gidebilme olasılığını açıkladı. Sahibi olduğu SpaceX şirketi ile uzay alanında çalışmalar yürüten Elon Musk, insanlığın Mars`a gidebilme olasılığının yüzde 70 olduğunu açıkladı.

Tesla Motors ve SpaceX`in sahibi Elon Musk, insanlığın Kızıl Gezegen`e gidebilme olasılığı hakkında açıklamalarda bulundu. SpaceX adındaki uzay şirketi ile insanlığın iyiliği için çalışmalar yürüten Musk, Mars`a gidilebilme olasılığının yüzde 70 olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz aylarda SpaceX`in Falcon Heavy roketi ile Tesla aracını Mars`in yörüngesine gönderen Elon Musk, insanlığın Mars`a yüzde 70 olasılığında gidebileceğini ve Mars`a gidildiğinde geri dönüşün büyük ihtimalle olmayacağının altını çizdi.

Zenginlerin Mars`ı bir kaçış planlı olarak görmemesi gerektiğini savunan Musk, Mars`a gidebilecek insanların zor şartlarda hayatta kalmaya çalışarak ve Mars`a bir üs inşa etmeye çalışarak geçeceğini belirtti. SpaceX ile Mars çalışmalarına devam eden Elon Musk, mümkün olan en kısa zamanda Mars`a gitmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir