Kapat

Snapdragon 855 Duyuruldu!

Anasayfa
Teknoloji Snapdragon 855 Duyuruldu!
Snapdragon 855 Duyuruldu!

ABD merkezli telekomünikasyon ekipman şirketi Qualcomm, Hawaii’de düzenlediği Qualcomm Summit etkinliğinde, amiral gemi modelleri için geliştirilen yeni üst düzey işlemcisi Snapdragon 855`i duyurdu. İşlemci, sunduğu yüksek performansın yanında 5G desteğine de sahip.

Yaklaşık bir ay sonra geri de bırakacağımız 2018 yılı içerisinde, amiral gemi modelleri için geliştirdiği Snapdragon 845 işlemcisi ile harikalar yaratan Qualcomm, 2019 yılının amiral gemi modelleri için geliştirdiği yeni üst seviye işlemcisi Snapdragon 855 ile karşımızda.

5G Desteği ve 4. Nesil Yapay Zeka Ünitesi İle Snapdragon 855 Duyuruldu!

Amerika Birleşik Devletleri`nin Hawaii eyaletinde düzenlenen Qualcomm Summit etkinliğinde tanıtılan Qualcomm‘un yeni üst seviye işlemcisi Snadpragon 855, 5G desteği ve 4. nesil yapay zeka ünitesi ile dikkat çekiyor. 5G için X50, 4G içinse X24 modemini kullanacak işlemci, 4 GBPS hızlara kadar ulaşabilecek.

Sunduğu yüksek performansın yanı sıra 4. nesil yapay zeka ünitesi ile oldukça iddialı bir konumda yer alan Qualcomm, Apple, Samsung ve Huawei gibi rakiplerine gözdağı veriyor. Yeni üst düzey Snapdragon 855 işlemcisinde kullanılan 4. nesil yapay zeka ünitesi, bir önceki nesil göre 3 kat daha fazla yapay zeka performansı sunuyor.

Daha Az Güç Tüketimi, Yüksek Performans!

Qualcomm, yeni üst düzey işlemcisinin görüntü, işlem, pil performansı ve oyun performansı hakkında çok fazla detay paylaşmazken, işlemcinin 7nm fabrikasyon süreci ile üretileceğini ve sayede işlemcinin önceki nesle göre daha az güç tüketerek daha yüksek performans sunacağı açıklamasını yaptı.

Ekrandan parmak izi okuma teknolojisinde de büyük iyileştirmeler içeren yeni üst düzey Snapdragon 855, sunduğu Qualcomm 3D Sonic Sensor teknolojisi ile kullanıcıların 3 boyutlu parmak izi görüntüsünü oluşturacak ve diğer parmak izi okuma teknolojilerine göre kullanıcıların daha güvenli ve daha hızlı bir sonuç elde etmesini sağlayacak.

2019 yılında bir çok amiral gemi modelinde karşımıza çıkacak Snpadragon 855 hakkında detaylar, Qualcomm Summit etkinliği kapsamında duyurulmaya devam edecek. Detaylar geldikçe sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

“Snapdragon 855 Duyuruldu!” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir